سبد خرید 0
مستند سازی یکی از بخش های  مهم و کلیدی مدیریت ادعا می باشد

مستند سازی یکی از بخش های مهم و کلیدی مدیریت ادعا می باشد

اطلاعات سایت در حال بارگذاری میباشد

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی

همیشه حرفی را بزن که بتوانی بنویسی چیزی را بنویس که بتوانی امضایش کنی و چیزی امضاء کن که بتوانی پایش بایستی

گروه مدیریت ادعاوکلیم

گروه مدیریت ادعاوکلیم

شما می توانید از منو (اشتراک گذاشتن فایل ) تجربیات خود را به اشتراک بگذارید.

 

درباره گروه مدیریت ادعا

تحقیقات صورت گرفته در سطح پروژه های کشور موید این مطلب می باشد که در ۱۰ سال گذشته بیش از ۹۸ درصد از پروژه های کشور به گونه ای با مباحث کلیم روبرو بوده اند و از سوی دیگر اقدامات صورت گرفته در این زمینه در پروژه ها و سازمانهای پروژه محور،  عمدتاً پاسخگویی و حل فصل ادعاهای طرح شده  بر اساس تجربیات و خلاقیتهای شخصی بوده است.

با توجه به شرایط خاص کشور که به دلیل برخی محدودیتها وتضییقات ایجاد شده از نظر فنی ، تدارکاتی ، مالی و …. که اجرای پروژه های عمرانی و صنعتی را با مشکلاتی روبرو نموده و به تبع آن پیمانکاران و عوامل زیر مجموعه آنان را از یکسو و کارفرمایان ، مشاوران و بخشهای مدیریت پروژه (MC) را از سوی دیگر با مباحث گسترده حوزه مدیریت ادعا که شامل : تغییرات محدوده کار ، توقفات کاری ، مشکلات تدارکات ، مشکلات مالی ،تاخیرات ، توجیه تاخیرات ، اثرات مالی و اقتصادی آنها و …..درگیر نموده است.
با توجه به اینکه در برهه کنونی تمام ارکان پروژه ها توسط دپارتمانها و گروه های تخصصی مربوطه مدیریت می شود ولی حوزه مدیریت ادعا در هر سازمان یا پروژه ای بنا بر تجارب و سلایق مسئولین مربوطه بر عهده یکی از بخشهای پروژه از جمله : برنامه ریزی و کنترل پروژه ، فنی و مهندسی، امور پیمانها و…. گذاشته می شود و در نتیجه  این حوزه وسیع و پیچیده که نقشی تعیین کننده در وضعیت نهایی پروژه ها از لحاظ سود یا زیان ده بودن پروژه دارد، و بصورت تخصصی با چنین موضوعی برخورد نمی شود و به سبب عملکرد غیرتخصصی در این زمینه ، احقاق حقوق واقعی پیمانکاران و کارفرمایان در پروژه ها میسر نشده و از سوی دیگر کارفرمایان نیز بعضاً گرفتار ادعا های غیر واقعی پیمانکاران می گردند. این سایت توسط تیمی متشکل از اساتید حوزه مدیریت ادعا ،مهندسان عمران ، کارشناسان حقوقی  که در زمینه مدیریت ادعا دارای تجربیات بسیار زیادی میباشندف بهره گیری  و به ارائه اطلاعات تخصصی در این خصوص نموده است.
فراگیر بودن ادعاها و اختلافات کاری به عنوان جزءلاینفک پروژه های اجرایی از یک طرف و کمبود شدید منابع و مراجع مطالعاتی و اطلاعات  دراین زمینه در کشورمان میباشد.این سایت علاوه بر ارائه اطلاعات مورد نیاز، نسبت به شناسایی و معرفی اساتید تخصصی این حوزه و موسسات و تیم های کاری که بطور تخصصی در حوزه مدیریت ادعا مشغول به فعالیت می باشند، اقدام نموده است.

قابل توجه می باشید از کلیه اساتید و دانشجویان علاقمند جهت به اشتراک گذاشتن تجربیات و درس آموخته های خود دراین سایت دعوت به همکاری می نمایم.

http://claimant.ir