سبد خرید 0
مستند سازی یکی از بخش های  مهم و کلیدی مدیریت ادعا می باشد

مستند سازی یکی از بخش های مهم و کلیدی مدیریت ادعا می باشد

اطلاعات سایت در حال بارگذاری میباشد

گروه مدیریت ادعاوکلیم

گروه مدیریت ادعاوکلیم

شما می توانید از منو (اشتراک گذاشتن فایل ) تجربیات خود را به اشتراک بگذارید.

برگزاری کارگاه آموزشی گروهی و خصوصی

برگزاری کارگاه آموزشی گروهی و خصوصی

کارگاه آموزشی مدیریت ادعا، کارگاه اموزشی مستند سازی در پروژه. کارگاه اموزش جامع قراردادنویسی. کارگاه آموزش پایه قرارداد نویسی. ضمانت نامه بانکی، کارگاه آموزش جامع مناقصه.

کارگاه اموزشی مدیریت ادعا

کارگاه اموزشی مدیریت ادعا

 

ارایه مدل ارزیابی ادعای تاثیر تحریم بر هزینه و زمان تامین کالا و تجهیزات پروژه های طرح وساخت غیر صنعتی با رویکرد پویایی سیستم

خلاصه مقاله

در طی سال های اخیر براثر اعمال تحریم کشورهای خارجی بر صنایع کشور از جمله صنعت ساخت و ساز، تامین تجهیزات، تامین مواد و مصالح دچار مشکلات عدیده ای شده است. از جمله این مشکلات ادعای پیمانکاران پروژه هایی است که به صورت طرح و ساخت اجرا می شوند. بیش ترین مشکلات، مسائل حقوقی، قراردادی و افزایش هزینه و زمان اجرای این گونه پروژه ها است. لذا تحقیق حاضر با ارایه مدلی پویا و سیستمی جهت ارزیابی ادعای تاثیر تحریم بر هزینه وزمان پروژه ای طرح و ساخت غیر صنعتی، بر آن است که فرآیند بررسی و رسیدگی به ادعاهای قراردادی راکه با موضوع فوق مرتبط هستند را آسان و منطقی نماید. این تحقیق با استفاده از متدولوژی سیستم دینامیک و با در نظر داشتن عوامل متعددی مانند هزینه های تامین مواد و مصالح، هزینه های تامین ارز، هزینه های حمل و نقل، نقش دلالان ارز، هزینه های ترخیص کالا و… به بررسی تاثیر تحریم بر هزینه و زمان پروژهای طرح و ساخت غیر صنعتی پرداخته است. نتایج تحقیق حاکی از آن است که (با در نظر داشتن فرضیات تحقیق) تحریم بر هزینه و زمان اجرای پروژه ها تاثیر مستقیم داشته و در این میان عوامل تاثیر پذیر اصلی، هزینه تامین تجهیزات، هزینه های انجام فعالیت های پیمانکاری هزینه های ترخیص و حمل و نقل کالا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *